Найбільша складність для мене в роботі з сімейними відео полягає в тому, що це зазвичай процес непередбачуваний. Коли я сідаю монтувати нове сімейне відео, я зазвичай ще не знаю, яким воно буде.

В цьому для мене його принципова різниця від фото. Обробка фото — це вже таке собі наведення лоску. Ти дивишся кадри, обираєш найкращі і розумієш, що тобі лише потрібно їх трошки «причесати». Але в цілому ситуація біль-менш зрозуміла.

Монтаж відео — це цілий окремий процес. Як саме розказати історію, з чого почати, в якій послідовності скласти кадри, яку музику обрати, які фрази і звуки залишити, як гармонійно поєднати маленькі історії в одну велику?

Зізнаюся, мені зазвичай дуже важко починати монтаж, коли мова йде про сімейний фільм на 5-10 хвилин. Іноді після перегляду відзнятого матеріалу я можу цілий день просто ходити і думати про це відео і його структуру, можу годинами обирати музику. Герої проводять зі мною лише кілька годин, а я з ними — кілька днів монтажу і постійних думок.

Але потім історія таки складається і я знову і знову згадую, для чого це все і чому я так люблю те, що роблю. І я знаю точно, що результат вартий всіх цих зусиль.

Blog